Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zapraszają do obejrzenia fotorelacji z obchodów Świąt Majowych.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zapraszają do obejrzenia fotorelacji z obchodów Świąt Majowych.
Klasa 3 w tym roku szkolnym uczestniczy w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą” wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III. To już trzecia edycja tego projektu pod patronatem honorowym MEN – w tym roku pod hasłem „Poznajemy zawody”.
Druga część projektu zatytułowana jest „Naukowy zawrót głowy”. W ramach realizacji zadań uczniowie klasy 3 poznali bliżej zawód astronoma i astrofizyka. Przeczytali samodzielnie lekturę „Dzieci Pana Astronoma”, uzupełnili lekturniki, poznali planety Układu Słonecznego, odwiedzili Miasto Zawodów i zdobyli informacje o poznanym zawodzie. Pięknie opisali podróż w Kosmos, w którą udali się razem z Panem Astronomem. Trzecioklasiści już przygotowują się do realizacji od kwietnia kolejnej części projektu.
14 marca uczniowie naszej szkoły z klasy IV i V uczestniczyli w wyjeździe do Nowego Sącza. W Miejskim Ośrodku Kultury obejrzeli komediowy spektakl teatralny pt. „Kto się boi Pani Eś” w wykonaniu Grupy Artystycznej MOCNI, opowiadający o tym, jak śmierć starała się ocieplić swój wizerunek na ziemi. Mieli także możliwość aktywnego spędzenia czasu i „zdrowej” rywalizacji podczas pobytu w LaserShot, gdzie doskonale się bawili. Do domu wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Pytają o następny wyjazd…
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy I
na rok szkolny 2022/2023
Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego
na rok szkolny 2022/2023
Lista dzieci kontynuujących oddział przedszkolny
w roku szkolnym 2022/2023
Wojna na Ukrainie poruszyła serca najmłodszych uczniów naszej szkoły. Na zajęciach uczniowie klas 0 – III rozmawiali z wychowawczyniami i kolegami o swoich odczuciach i obawach związanych z zaistniałą sytuacją u Naszych Sąsiadów. Prace plastyczne stworzone przez uczniów wyrażają wsparcie dla ich rówieśników dotkniętych wojną.
Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy nie godzili się na sowiecką okupację naszego kraju po 1945 r. oraz narzucany siłą ustrój komunistyczny. Po drugiej wojnie światowej nie złożyli broni i kontynuowali heroiczną walkę, dając świadectwo miłości i bezgranicznego oddania Ojczyźnie. Mieli być wymazani z kart historii, ale pamięć o nich przetrwała.
W naszej społeczności lokalnej została zorganizowana Akcja Pomocy Ukrainie.
Organizatorom i wolontariuszom gratulujemy udanej zbiórki.
Poniżej udostępniamy relacje i podziękowania pani Sołtys Annie Poznańskiej.
Kochani Mieszkańcy Wyskitnej i okolic jesteście WSPANIALI
WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA LUDZI DOBREGO SERCA
W tak krótkim czasie dzięki Wam zebraliśmy tak dużo rzeczy. Wszystko zostało dziś przewiezione a jutro pojedzie na granicę Polsko - Ukraińską i trafi do potrzebujących.
Wzruszające było bardzo jak dzieci z rodzicami przynosiły swoje ubranka i zabawki aby przekazać dzieciom z Ukrainy
Wielkie wyrazy uznania dla Pana Bartosza Wojtarowicza Prezesa OSP w Wyskitnej wraz z druhami, Paniom z KGW, Radzie Sołeckiej oraz wszystkim którzy pomagali podczas zbiórki
Z wyrazami szacunku
Sołtys Wsi Wyskitna
Anna Poznańska
Nasza Szkoła bierze udział w Programie „Laboratoria przyszłości”. Program ten jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Szkoła zakupiła wyposażenie w ramach katalogu podstawowego oraz dodatkowego:
Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas zajęć edukacyjnych, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka. W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Tak cichutko chodzi,
że go nikt nie słyszy.
I dlatego bardzo,
boją się go myszy.
17 lutego obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA. Ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz niesiesie pomocy bezdomnym zwierzętom. W oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia zwiazane z tym tematem.
,,Co się tutaj dzieje?......." piosenką Natalii Kukulskiej rozpoczęliśmy bal walentynkowo - karnawałowy. Na bal przybyły postaci z różnych bajek; księżniczki, wróżki, rycerze, policjanci, strażacy, pielęgniarki, jednorożce, myszki, batmani, motylki. W czasie balu odbyły się konkursy na najpiękniejszy taniec i taniec z balonem. Atrakcją balu była walentynkowa fotobudka. Rodzice przygotowali przepyszny poczęstunek. Uczestnicy balu byli mile zmęczeni i zadowoleni.
Z okazji dnia zakochanych zachęcamy do przesyłania sobie anonimowych kartek walentynkowych w formie online. Umieść życzenia dla kogoś, na kim Ci zależy- dla bliskiej osoby, dla klasy, szkoły, nauczyciela ...
Link do poczty walentynkowej: https://padlet.com/karolapaluch111/qcd7mfwgcttw96x9
Możesz napisać życzenia, wstawić obrazek, wiersz, link do piosenki. Wystarczy w prawym dolnym rogu nacisnąć plus lub kliknąć dwukrotnie gdziekolwiek na tablicy. Jeżeli chcesz zamieścić życzenia dla konkretnej osoby, użyj jej imienia, inicjału nazwiska, możesz podać również klasę, do której uczęszcza ta osoba. Wszystkie wpisy są całkowicie anonimowe.
Pamiętaj, aby wrócić do naszej skrzynki i sprawdzić, czy i na Ciebie nie czekają walentynkowe życzenia.
Miłej zabawy!
Karolina Paluch
Nieraz gdy sen skrzydła uniósł, Ciebie widziałem Babuniu,
jak swą delikatną ręką w śnie okrywasz mnie kołderką…
Dziadku mój kochany, jesteś plasterkiem na rany,
rozpieszczasz mnie i wspierasz, uczysz, jak dobro wybierać.
Ile gwiazd w wieczornym mroku ponad naszym krajem lśni,
tyle przynieś drogim Dziadkom jasnych i szczęśliwych dni.
Powered by aSc EduPage