Kochani! Zbieramy nakrętki dla Hani Matiaszewskiej! Mały gest - wielka pomoc. Dołączcie do naszej akcji. Każda nakrętka to krok w stronę wsparcia Hani i jej potrzeb. Pamiętajcie, dobro wraca!
Nakrętki można przynosić do naszej szkoły!
Kochani! Zbieramy nakrętki dla Hani Matiaszewskiej! Mały gest - wielka pomoc. Dołączcie do naszej akcji. Każda nakrętka to krok w stronę wsparcia Hani i jej potrzeb. Pamiętajcie, dobro wraca!
Nakrętki można przynosić do naszej szkoły!
W czwartek 28 listopada w szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Klasy 0 – 3 rozpoczęły świętowanie już od rana. Najmłodsi uczniowie mieli okazję poznać tradycyjne andrzejkowe wróżby oraz miło spędzić czas na zabawie i tańcach. Starsze klasy wzięły udział w andrzejkowej zabawie po południu. Na uczniów czekały wróżby, konkursy oraz zabawa przy dźwiękach muzyki współczesnej. Podczas zabawy nie zabrakło również pyszności, które dzieci mogły skosztować dzięki uprzejmości i zaangażowaniu naszych Rodziców. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu zabawy oraz za poczęstunek.
25 listopada w naszej zerówce obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje ukochane pluszaki, które towarzyszyły im przez cały dzień. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego przedstawienia misiów i krótkich opowieści o tym, dlaczego są one wyjątkowe. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych z misiami. Potem każde dziecko wykonało pracę plastyczną z misiem w roli głównej. To był dzień pełen radości, uśmiechu i wspólnej zabawy, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.
21 listopada w szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z okazji tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji skierowanych do całej społeczności szkolnej. Żółty kolor ubioru symbolizował radość, optymizm i pozytywną energię. Za pośrednictwem poczty życzliwości, wielu uczniów i nauczycieli zostało obdarowanych okolicznościowymi kartkami. Miłe słowo, ciepły uśmiech, życzliwe gesty, szacunek i tolerancja towarzyszyły wszystkim w ciągu całego dnia. Życzymy sobie, aby tak wspaniała atmosfera pozostała z nami na stałe.
Od 3 - 12 listopada uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w wymianie młodzieży w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Celem projektu była integracja międzykulturowa, wskazanie wspólnych dróg rozwoju oraz sposobów integracji krajów uczestniczących w projekcie, odkrycie przed uczestnikami projektu podobieństw wśród krajów Unii Europejskiej. Podczas pobytu uczniowie spotkali się z rówieśnikami z Litwy, aby wymienić się doświadczeniami, poznać tradycje i kulturę związaną z innym krajem oraz zintegrować się ze sobą. Program wyjazdu był bogaty, gdyż uczniowie uczestniczyli w różnych warsztatach, grach integracyjnych oraz zwiedzali piękne zakątki miejscowości Jabłonka i Nidzica w województwie warmińsko – mazurskim. Ponadto uczniowie brali udział w zajęciach, które sprzyjały budowaniu relacji i rozwijaniu różnych umiejętności. Uczniowie mieli możliwość podnieść swoje kompetencje językowe oraz informatyczne zarówno w trakcie zajęć jak i prywatnych rozmów z rówieśnikami. Uczyli się współpracy i wzajemnego zrozumienia. Udział w projekcie umożliwił im także odkrywanie niezwykłych walorów przyrodniczych i historycznych regionu. Dzięki tej inicjatywie młodzież nie tylko spędziła czas w przyjaznej atmosferze, ale również nawiązała nowe przyjaźnie, wzbogaciła swoje doświadczenia, ale także poszerzyła swoje kulinarne horyzonty.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmów z wyjazdu.
"Pracą dziecka jest zabawa. Dzieci uczą się poprzez wszystko, co robią".
Carolyn Hooper
11 listopada w Stróżach odbyły się Gminne Obchody Święta Niepodległości, w których wzięła udział delegacja z pocztem sztandarowym z naszej szkoły. Na obchody złożyły się: Msza Święta w Kościele Parafialnym, złożenie kwiatów pod pomnikiem przy budynku szkoły oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Stróżach i Orkiestry Dętej z Florynki.
W piątek 8 listopada uczniowie klasy trzeciej reprezentowali naszą szkołę w III Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Gródku pod hasłem „ Ta, co nie zginęła”. Dziękujemy za zaangażowanie, piękne wykonanie utworu oraz wkład w pielęgnowanie wartości patriotycznych. Jesteśmy z Was dumni!
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone w Polsce 11 listopada to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Upamiętnia ono wydarzenia z 1918 r., kiedy Polska po 123 latach zaborów, odzyskała suwerenność i wróciła na mapę Europy. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której przebieg włączyli się wszyscy uczniowie. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, przedstawiciele klas 1-8 zaprezentowali zebranym napisane przez siebie „Listy do Polski”. Każde wystąpienie nagradzano gromkimi brawami. Uczniowie wykazali się nie tylko wielką kreatywnością, patriotyzmem i przywiązaniem do Ojczyzny, ale także starannością w redagowaniu korespondencji. Listy do Polski przygotowane przez uczniów były również swego rodzaju hołdem złożonym Ojczyźnie i tym wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Wydarzenie to z pewnością na długo zapadnie wszystkim w pamięci, a w przyszłości przyczyni się do umocnienia więzi społecznych.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3. W ramach tego programu został złożony wniosek o udzielenie wsparcia finansowego dla naszej biblioteki na zakup książek oraz elementów wyposażenia. Zakupiono lektury szkolne oraz ławki i krzesełka. Udział w programie zwiększył dostępność uczniów do zasobu księgozbioru i zmodernizowanego kącika czytelniczego.
W środę 6 listopada w szkole gościliśmy muzyków ze Szkoły Muzycznej w Szalowej, którzy w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego pt. „Instrumenty w orkiestrze dętej – edukacja dzieci i młodzieży” zaprezentowali dzieciom instrumenty dęte i perkusyjne. Muzycy przedstawili swoje umiejętności, a dzieci miały możliwość spróbowania gry na tych instrumentach. Spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości i wzbudziło duże zainteresowanie. Może w przyszłości stanie się dla nich inspiracją do rozpoczęcia przygody z muzyką i zapisania się do szkoły muzycznej.
Powered by aSc EduPage