Widok szkoły

Pierwsza Szkoła Podstawowa w Wyskitnej została wybudowana w roku 1946. Był to niewielki drewniany budynek. Uczyli się w nim uczniowie klas I – IV , zaś uczniowie klas V – VIII kontynuowali edukację w Stróżach.

Do roku 1989 szkoła funkcjonowała jako jednostka filialna Szkoły Podstawowej w Stróżach. Z chwilą wybudowania i oddania do użytku nowego budynku, Szkoła Podstawowa w Wyskitnej stała się jednostką samodzielną z klasami od 0 – VIII.

Obecnie w szkole uczą się uczniowie klas 0 – VIII.

Szkoła posiada dobrą bazę lokalową. Znajduje się w niej oddział przedszkolny, siedem sal lekcyjnych, pracownia komputerowa, biblioteka, sala gimnastyczna, stołówka oraz nowe boisko szkolne.

Maria Konopnicka (1842 – 1910)

wybitna polska poetka, nowelistka, krytyk, publicystka, autorka utworów dla dzieci.

W swojej twórczości nawiązywała do poezji ludowej, romantyzmu, tradycji biblijnej oraz symbolizmu
          i parnasizmu.

Była autorką licznych nowel o wymowie społecznej, utworów o wymowie patriotycznej
          i religijnej.

Trwałe miejsce w literaturze polskiej zyskały jej utwory adresowane do dzieci.

W latach 1901 – 1902 współorganizowała protest przeciw pruskim prześladowaniom polskich dzieci we Wrześni.

Z okazji 25-lecia pracy pisarskiej poetka otrzymała od narodu dworek w Żarnowcu.

Oferta szkoły

W naszej szkole uczniowie:

•      zdobywają wiedzę i rozwijają umiejętności
          •      uczą się demokracji i samorządności
          •      rozwijają zainteresowania artystyczne i sportowe
          •      uczą się dwóch języków (j. angielski, j. niemiecki)
          •      korzystają z pracowni informatycznej
          •      dbają o środowisko
          •      włączają się w akcje charytatywne
          •      organizują imprezy środowiskowe