Prosimy, aby rodzice, którzy ubiegają się o przyjęcie dziecka do placówki złożyli pisemne oświadczenie dotyczące przyjęcia dziecka. Oświadczenie należy składać do 2 kwietnia 2024 r. Druk do pobrania znajduje się w załączniku DOKUMENTACJA SZKOŁY oraz w sekretariacie.
UWAGA!
LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO KLASY PIERWSZEJ I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy I
na rok szkolny 2024/2025
- Niemas Kacper
- Gruca Lena
- Bartyzel Milena
- Libront Weronika
- Irzyk Kuba
- Migacz Nadia
- Migacz Maja
Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego
na rok szkolny 2024/2025
- Krzeszowska Kornelia /6 lat/
- Wojtarowicz Maksymilian /5 lat/
- Krok Kaja /5 lat/
- Irzyk Aleksander /4 lata/
- Libront Szymon /4 lata/
- Gruca Jakub /4 lata/
- Mól Anna /4 lata/
Lista dzieci kontynuujących oddział przedszkolny
w roku szkolnym 2024/2025
- Matusik Franciszek /7 lat/
- Wojtarowicz Jan /6 lat/
- Gucwa Damian /6 lat/
- Mól Antoni /6 lat/
- Głąb Jan /6 lat/
- Bartyzel Julia /6 lat/
- Jaźwa Szymon /6 lat/
- Bąk Nadia /6 lat/
- Dziedzic Krzysztof /6 lat/
- Główczyk Hubert /5 lat/
- Irzyk Katarzyna /5 lat/
- Mól Jan /5 lat/
- Dywan Fabian /5 lat/
- Dywan Adrian /5 lat/
- Żaba Julia /5 lat/
- Niemas Maria /5 lat/
- Niemas Klaudia /5 lat/
XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI MARII KONOPNICKIEJ - Wyśpiewaj poezję Marii Konopnickiej
13 marca w naszej szkole odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej. Celem konkursu było: popularyzowanie wiedzy o życiu i twórczości poetki, rozwijanie własnej inicjatywy poznawczej, twórczej aktywności oraz poziomu kompetencji muzycznych, językowych i czytelniczych.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV- VI i VII-VIII. Wzięło w nim udział siedmioro uczestników.
Ich zadaniem było wykonanie utworu Marii Konopnickiej a capella, z linią melodyczną lub z instrumentem. Każdy uczestnik był oceniany pod kątem: znajomości tekstu, interpretacji muzycznej, doboru stroju do wykonywanego utworu, oryginalności oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom artystyczny.
Ich zmagania oceniali jurorzy w składzie: p. Małgorzata Rzepa - wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu, p. Agnieszka Florek - nauczyciel języka polskiego i p. Ewa Truchan - nauczyciel muzyki. Po burzliwych naradach komisja wyłoniła następujących zwycięzców:
W kategorii wiekowej IV- VI:
I miejsce: Maja Baran SP we Florynce i Antonina Koszyk SP nr 2 w Ptaszkowej
II miejsce: Nikola Barczyk SP w Polnej
III miejsce: Weronika Hitkiewicz SP w Siołkowej i Joanna Rola ZSP w Krużlowej Wyżnej
W kategorii wiekowej VII- VIII:
I miejsce: Amelia Tarasek ZSP w Krużlowej Wyżnej
II miejsce: Emilia Rola ZSP w Siołkowej
Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich i muzycznych.
13
KARTKA WALENTYNKOWA- WYNIKI KONKURSU
Dnia 8 marca został rozstrzygnięty konkurs dla uczniów klas I-III na własnoręcznie wykonaną kartkę walentynkową z życzeniami w języku angielskim. Wszystkie przygotowane walentynki były bardzo pomysłowe i piękne.
W konkursie I miejsce eq aequo zajęli:
Milenka Żaba kl. I
Zosia Wojtarowicz kl. II
Kacper Matusik kl. I
Wyróżnienie otrzymali:
Wiktoria Niemas kl. I
Justynka Jaźwa kl. I
Emilka Bartyzel kl. II
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
5
XXII MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI PT. MARIA KONOPNICKA NA WESOŁO
7 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXII Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim pt. „Maria Konopnicka na wesoło”, który odbył się w Limanowej. Nasi utalentowani uczniowie zachwycili jury nie tylko piękną recytacją wierszy Marii Konopnickiej, ale także pomysłowością, grą aktorską oraz pięknymi strojami. Mimo, że nasza szkoła jest mała, to sukces uczniów jest ogromny. Jesteśmy dumni z naszych małych artystów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wyniki konkursu są następujące:
II MIEJSCE: Zofia Wojtarowicz kl.2 i Bartosz Mól kl.3
III MIEJSCE: Anna i Wiktoria Wojtarowicz kl. 3 i Kacper Krok kl. 2
WYRÓŻNIENIE: Wiktoria Radzik kl. 2
44
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - WIDOWISKO EDUKACYJNE
We wtorek 5 marca w naszej szkole gościł teatr Pro – Bobo – Bono. Dzieci zobaczyły widowisko pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Aktorzy przekazali uczniom istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz zachowania w sytuacji zagrożenia. W przedstawienie były także zaangażowane dzieci poprzez śpiewanie piosenek oraz rozwiązywanie zagadek związanych z ruchem drogowym. Była to ciekawa lekcja, która z pewnością zmotywuje wszystkich do dbania o własne bezpieczeństwo.
17
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Wybór daty nie był przypadkowy. Miał on upamiętniać mord dokonany na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, którzy zginęli 1 marca 1951 r. w więzieniu przy ul. Rakowieckiej od strzału w tył głowy. „Żołnierze Wyklęci” nazywani też „Żołnierzami Niezłomnymi” byli najliczniejszą w Europie antykomunistyczną konspiracją zbrojną. Działali na terenie całej Polski, w tym także na Kresach Wschodnich. Przyjmuje się, że w latach 1944-1963 przez antykomunistyczną konspirację przewinęło się do 300 tys. osób. Działania podziemia antykomunistycznego były w większości wymierzone w oddziały Urzędu Bezpieczeństwa, Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Milicji Obywatelskiej. Odpowiedzią na te akcje były represje i prześladowania. W walkach podziemia z władzą zginęło ok. 9 tys. konspiratorów, a kolejnych kilka tysięcy zostało zamordowanych na podstawie fikcyjnych wyroków sądów lub zmarło w więzieniach. Źródło: gov.pl
Uczniowie klas IV-VII upamiętnili bohaterską postawę „Żołnierzy Wyklętych” minutą ciszy oraz wzięli udział w zajęciach edukacyjnych. Poznali biografie najważniejszych postaci, obejrzeli krótkie filmy oraz zapoznali się z materiałami źródłowymi dostępnymi na stronie IPN. Na korytarzu szkolnym obejrzeli wystawę „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944–1963” przygotowaną przez Biuro Edukacji Narodowej.
Pamięć o „Żołnierzach Niezłomnych”, których w propagandzie Polski Ludowej określano mianem „bandytów reakcyjnego podziemia” i „wrogów ludu” jest nam potrzebna, aby wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania prawdy, człowieka i Ojczyzny.
6
PROJEKT ARCHITEKTONICZNO - BUDOWLANY DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WYSKITNEJ
Rada Gminy na czele z Panem Wójtem Jackiem Migaczem na sesji 26 lutego 2024 roku podjęła decyzję w sprawie zabezpieczenia środków na opracowanie projektu architektoniczno – budowlanego wraz z projektem budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wyskitnej. Podjęta decyzja przyczyni się do poprawy warunków nauki i zdobywania nowych umiejętności przez uczniów szkoły. Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie składają serdeczne podziękowanie za wsparcie finansowe dla naszej szkoły. Wyrażamy wdzięczność Panu Wójtowi i Radnym Gminy Grybów za troskę o rozwój oświaty, co przyczyni się również do wzrostu jakości życia mieszkańców.
SZKOLNA POCZTA WALENTYNKOWA
Zachęcamy do zamieszczania życzeń walentynkowych. Link znajduje się poniżej.
ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS 4-7
Karnawałowych atrakcji moc!
Ostatnie dni karnawału obfitowały w naszej szkole w liczne atrakcje. W dniu 8 lutego klasy 4-7 udały się do Kina „Biała” w Grybowie na seans filmowy pt. „Akademia Pana Kleksa”. Uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczyny – Ady Niezgódki, która trafia do tytułowej Akademii, by poznać świat bajek i wyobraźni. Przy pomocy profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niezwykłe zdolności oraz zmienia świat na lepsze. W zapusty tradycyjnie nie mogło zabraknąć pączków, które ufundował dla uczniów Samorząd Uczniowski. Podziękowanie kierujemy w stronę Rodziców, bez których nie udałoby się zorganizować wszystkich atrakcji.
27
ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS 0-3
W czwartek 8 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Przed południem na parkiecie pojawili się najmłodsi uczniowie w pięknych strojach, maskach i kostiumach. Czas upłynął wszystkim na wspaniałej zabawie i tańcach. O słodki poczęstunek zadbała Rada Rodziców. Samorząd Uczniowski poczęstował uczniów i nauczycieli smacznym pączkiem. Ten radosny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.
51
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
Nasza szkoła bierze udział w programie „Laboratoria przyszłości” . Celem programu jest budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Uczniowie korzystają podczas zajęć ze sprzętu i wyposażenia zakupionego ze środków finansowych z ww. programu. Uczą się poprzez eksperymentowanie i zdobywają praktyczne umiejętności.
10
XVIII GMINNY KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
7 lutego w Siołkowej odbył się XVIII Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej. W konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły: Kamila Matusik, Klaudia Matusik, Maja Mól i Emilia Mól, które zaśpiewały piosenki w języku angielskim. Dziewczynki swoją odwagą i talentem zdobyły uznanie nie tylko publiczności, ale także jury. Z radością informujemy, że Kamila i Klaudia Matusik zdobyły I miejsce, a Maja Mól zdobyła wyróżnienie. Dziękujemy również Emilce Mól za piękny występ i reprezentowanie naszej szkoły. To wielki sukces, który świadczy o ich odwadze, zaangażowaniu i muzycznym talencie. Jesteśmy dumni, że reprezentują naszą szkołę na tak wysokim poziomie. Gratulacje dla naszych artystycznych gwiazd!
2
ŚWIETLICA SZKOLNA - ZGŁOSZENIE
Na świetlicę zapraszamy, tam zajęcia różne mamy,
Czasem bajki oglądamy i konkursy różne mamy.
Tam się miło spędza czas, wiele przygód czeka was!
Uwaga! Karta uczestnika świetlicy, którą należy pobrać znajduje się na stronie szkoły w zakładce DOKUMENTY SZKOŁY.
FINAŁ AKCJI "RODACY - BOHATEROM"
W ramach wieloletniej współpracy ze Stowarzyszeniem „Odra – Niemen” w styczniu w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka produktów żywnościowych dla kombatantów wojennych na Litwie. Zebrane produkty oraz kwota 173 zł zostały przekazane przedstawicielom Stowarzyszenia, którzy 30 stycznia odwiedzili naszą szkołę wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Nowego Sącza. Dary żywnościowe zostaną również dostarczone do hospicjum na Litwie, gdzie pracuje siostra misjonarka z Polski. Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za okazane wsparcie!
19
REKRUTACJA
UWAGA! Wnioski i deklaracje do pobrania znajdują się w zakładce DOKUMENTY SZKOŁY.
RUCH TO ZDROWIE - ZAPRASZAMY NA ŁYŻWY
Archiwum Aktualności