• 11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
          • 11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • W piątek 10 listopada uczciliśmy 105. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas 1 – 3 wraz z wychowawczyniami. Swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście: Pan Antoni Poręba – radny Powiatu, Pani Anna Poznańska – radna i Sołtys oraz Pani Agata Gurba – Przewodnicząca Rady Rodziców. Uroczystość miała charakter spotkania świątecznego u babci i dziadka, którzy opowiedzieli wnukom o tym, jak Polska odzyskała niepodległość po 123. latach zaborów. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki o Ojczyźnie. Wszyscy odśpiewali Rotę i Hymn Polski, tym samym wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Na koniec babcia i dziadek poczęstowali zebranych świątecznym ciastem. Dziękujemy wszystkim za obecność.

            W ramach XLII edycji projektu "Młodzież pamięta" uczniowie otrzymali  materiały dydaktyczne w formie ulotek, plakatów i śpiewników pieśni patriotycznych.

        • PASOWANIE NA CZYTELNIKA
          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • W środę 8 listopada uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Złożyli też uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek młodzi czytelnicy zostali odpytani ze znajomości literatury dziecięcej. Wszyscy zdali egzamin śpiewająco i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać z naszej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia nowo pasowani czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. 

        • WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA
          • WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

          • 25 października uczniowie kl. VII uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia. Głównym jej celem było zwiedzanie Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Na uczestników czekał przewodnik, z którym udali się na zwiedzanie. Podczas zwiedzania obozu zagłady przewodnik w ciekawy sposób przedstawił jego historię oraz opowiedział, jak wyglądało życie więźniów, a także w jaki sposób przebiegała ich eksterminacja. Pod Ścianą Śmierci uczniowie w chwili ciszy oddali cześć pomordowanym. Następnie wszyscy udali się do Brzezinki – drugiej części obozu zagłady. Przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Obozu uczniowie zapalili symboliczne znicze upamiętniając ofiary reżimu nazistowskiego. Z pewnością ta niecodzienna lekcja historii na długo pozostanie w ich pamięci.

        • WYJŚCIE NA CMENTARZ WOJENNY  AKCJA „SZKOŁA PAMIĘTA”
          • WYJŚCIE NA CMENTARZ WOJENNY AKCJA „SZKOŁA PAMIĘTA”

          • 30 października uczniowie klas 1 – 3 wraz z wychowawczyniami udali się na cmentarz wojenny w Stróżach, natomiast uczniowie klas 4 - 7 odwiedzili cmentarz parafialny. Celem wycieczki było uczczenie pamięci żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej oraz udział w akcji „Szkoła pamięta”.  Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze ma grobach. Pobyt w tym wyjątkowym miejscu był dla wszystkich uczestników doskonałą lekcją wychowania patriotycznego, obywatelskiego i religijnego, która na zawsze zapisze się w ich sercu.

        • WIZYTA DRUŻYNY SPORTOWEJ EUNICE HUNTINGDON U14
          • WIZYTA DRUŻYNY SPORTOWEJ EUNICE HUNTINGDON U14

          • 27 października naszą szkołę odwiedzili młodzi piłkarze wraz ze swoimi trenerami i opiekunami. Byli to chłopcy z drużyny sportowej EUNICE HUNTINGDON U14. Większa część drużyny to Polacy, ale byli też chłopcy z Anglii, Indii, Czarnogóry, Rumunii i Filipin. Przyjechali do Polski na  piłkarski obóz przygotowawczy. Obóz trwał tydzień i w jego trakcie zawodnicy znaleźli czas, aby spotkać się z uczniami naszej szkoły, poznać się wzajemnie i podzielić wrażeniami oraz zamiłowaniem do piłki nożnej. Był to dzień pełen miłych  wrażeń i pozytywnych emocji. Dziękujemy serdecznie za to wspaniałe spotkanie i życzymy sukcesów sportowych.

        • IV MIĘDZYNARODOWA EDYCJA AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE”
          • IV MIĘDZYNARODOWA EDYCJA AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE”

          • W październiku wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas wszystkich przerw śródlekcyjnych uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki.

        • WYJAZD DO TEATRU
          • WYJAZD DO TEATRU

          • 20 października wybraliśmy się do teatru w Grybowie na spektakl pt. „Orlątko”. Była to opowieść o małym orlątku uwięzionym w klatce, które od lat słuchało starego krasnala. Krasnal opowiadał bajki i szukał w nich rozwiązania różnych zagadek, które pozwolą mu na uwolnienie uwięzionego ptaka. Przedstawienie kończy się uwolnieniem orlątka, które niedługo wyfrunie w świat i stanie się symbolem wolności nie tylko orłów, ale też ludzi. Spektakl był nie tylko piękną opowieścią, ale także nawiązaniem do dnia, w którym Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. To także wspaniała lekcja historii ucząca dzieci patriotyzmu i pamięci o tych, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny.

        • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
          • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

          • W czwartek 12 października pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali pasowani przez pana dyrektora na uczniów naszej szkoły. W tej podniosłej chwili towarzyszyli dzieciom ich rodzice oraz zaproszeni goście – wójt gminy Grybów pan Jacek Migacz, kierownik Referatu Oświaty pani Maria Tarasek, radna i sołtys Wyskitnej pani Anna Poznańska oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Agata Gurba. Pierwszoklasiści zostali uroczyście powitani przez koleżanki i kolegów z klasy 2 i klasy 3. Na zakończenie uczniowie klasy 1 zostali obdarowani licznymi upominkami. Pierwszaki wraz z wychowawczynią składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, gościom, panu dyrektorowi, uczniom i wychowawczyniom z klasy 2 i 3 za prezenty i obecność na tej pięknej uroczystości.

        • WYCIECZKA DO OJCOWA
          • WYCIECZKA DO OJCOWA

          • 11 października uczniowie klasy VI i VII udali się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Tam uczestniczyli w zajęciach profilaktyczno - integracyjnych ”Archezja”. Zajęcia te to kilkugodzinna podróż przez czas i przestrzeń doliny ojcowskiej, symbolicznie cofająca uczestnika  od średniowiecza przez czasy biblijne, aż do prehistorii. Wspólna wyprawa nawiązuje do przeszłości, ale porusza też tematy aktualne dla człowieka współczesnego związane z  przyrodą i historią Ojcowskiego Parku Narodowego. Prowadzący w czasie zajęć podkreślają wagę podejmowania decyzji w życiu i proponują przetrenowanie takich sytuacji w warunkach warsztatowych. Motywem przewodnim zajęć jest pokazanie dzieciom konieczności kierowania się w życiu wartościami i zachęcają uczestników do budowania dobrych relacji z samym sobą oraz innymi. Uczestnicy  programu uczą się jak radzić sobie z trudnymi emocjami i innymi problemami wynikającymi z procesu dorastania. W ramach tych zajęć dzieci zwiedziły ruiny zamku oraz Jaskinię Ciemną.  Program obejmował również wejście na punkt widokowy Jonaszówka. Dodatkową  atrakcją było strzelanie z łuku.  Na zakończenie organizatorzy przygotowali poczęstunek, były to kiełbaski z ogniska. Po tych atrakcjach uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów. Zajęcia w Ojcowie zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Bardzo dziękujemy.

             

             

             

        • 250 - LECIE KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
          • 250 - LECIE KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

          • 13 października świętowaliśmy 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły, który złożył życzenia wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły, a przedstawiciele  Samorządu Uczniowskiego wręczyli upominki dziękując za pracę i trud włożony w kształcenie młodych pokoleń.

        • Udział w Małopolskiej Nocy Naukowców w Tarnowie
          • Udział w Małopolskiej Nocy Naukowców w Tarnowie

          • W piątek 29 września uczniowie klasy VII wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców w Tarnowie. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu „Oppenheimer” przedstawiającego losy twórcy bomby atomowej. Kolejnym punktem programu był posiłek w restauracji McDonald’s. Następnie odwiedziliśmy Akademię Nauk Stosowanych, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć m.in. stoiska przygotowane przez Policję, Straż Pożarną, Wojsko Polskie i Służbę Więzienną. Wzięliśmy  udział w wykładzie z chemii oraz odwiedziliśmy inne sale wykładowe, w których odbywały się  pokazy, wystawy i doświadczenia z wielu dziedzin nauki.

        • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
          • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • Dnia 20 września br. zostały przeprowadzone w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń oddał swój głos. Po podliczeniu głosów ogłoszono skład Samorządu Uczniowskiego:

            Przewodnicząca- Maja Mól

            Zastępca- Filip Wojtarowicz

            Sekretarz- Nikodem Migacz

            Opiekunem SU jest p. Karolina Paluch.

        • Europejski Dzień Języków Obcych
          • Europejski Dzień Języków Obcych

          • Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klas IV-VII wzięli udział w interaktywnym quizie o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Była to okazja, aby nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale i nauczyć się kilku ciekawostek dotyczących geografii, historii i kultury tych krajów. Podczas quizu nie zabrakło dobrej zabawy, pozytywnych emocji i zdrowej rywalizacji. W ostatecznej klasyfikacji najlepszy okazał się Filip Wojtarowicz z kl. VI. Gratulujemy!

        • #SprzątamyDlaPolski
          • #SprzątamyDlaPolski

          • 5 października uczniowie kl. IV – VII w czasie zajęć z wychowawcami wzięli udział        w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Dzieci podzieliły się na dwie grupy i zbierały śmieci po najbliższej okolicy, a następnie w szkole dokonały ich segregacji. Była to niezbyt przyjemna, ale pożyteczna praca, która przyniosła wiele korzyści dla przyrody i środowiska.

        • DZIEŃ CHŁOPAKA
          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • W poniedziałek 2 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła wszystkim chłopcom życzenia i poczęstowała cukierkami. Uczniowie klas starszych otrzymali w prezencie bony - bon na niepytanie lub bon na brak zadania.

        • II ZLOT MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH
          • II ZLOT MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

          • 30 września odbył się II Gminny Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Na boisku przy naszej szkole gościliśmy Druhów Strażaków, którzy tego dnia prezentowali swoje umiejętności i zmagali się z różnymi zadaniami. Była to kolejna wspaniała okazja do integracji i współpracy z naszą szkołą. Po trudach dnia młodzi zawodnicy udali się do Remizy OSP na pyszne jedzenie przygotowane przez Panie z KGW w Wyskitnej.

        • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
          • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

          • W czwartek 28 września obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Nasz Pan konserwator Wiesław udostępnił nam na swojej łące pod lasem miejsce na ognisko, które dzień wcześniej przygotowali chłopcy z klasy IV,VI i VII. O pyszną kiełbaskę i ziemniaki zadbały nasze mamy. Spędziliśmy czas na wspólnej zabawie, tańcach i rozgrywkach piłkarskich. Wielką radość sprawiła wszystkim sesja zdjęciowa na beli siana. Ta impreza w plenerze była doskonałą okazją do zintegrowania uczniów klas 1 – 7. Dziękujemy wszystkim organizatorom tego spotkania.

        • OBCHODY DNIA JĘZYKÓW OBCYCH
          • OBCHODY DNIA JĘZYKÓW OBCYCH

          • Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu „Postcards from the world”, który został ogłoszony z okazji Dnia Języków Obcych, obchodzonego 26. września. Konkurs był adresowany do uczniów klas IV – VII i polegał na tym, że chętni uczniowie pisali pocztówkę w wybranym przez siebie języku wraz z tłumaczeniem. Po przedłużonym terminie oddawania prac, wyniki są następujące:

            I miejsce: Nikodem Migacz kl. 5

            II miejsce: Amelia Migacz kl. 4

            III miejsce: Julia Gruca kl. 6

            Wyróżnienie: Szymon Radziak kl.5

            Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i piękne prace.