• PROGRAM „LAPTOP DLA UCZNIA”
          • PROGRAM „LAPTOP DLA UCZNIA”

          • 26 września uczniowie klasy IV otrzymali bezpłatne laptopy w ramach programu rządowego „Laptop dla ucznia”. Celem programu jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Po odbiór laptopów zgłosili się rodzice, a wręczył je Dyrektor szkoły Pan Michał Potok.

        • KANDYDACI DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
          • KANDYDACI DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • W poniedziałek 18 września poznaliśmy kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Na apelu kandydaci przedstawili się, przedstawili swoje pomysły, które chcieliby zrealizować w ramach pracy w Samorządzie Uczniowskim oraz zaprezentowali swoje plakaty wyborcze. Wybory do SU odbędą się 20 września 2023 r.

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

          • 15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki Była to okazja, by  poznać historię małej dziewczynki, która dzięki zwykłej kropce oraz niezwykłej nauczycielce zaczęła wierzyć w siebie i odkryła swój talent. Tego dnia uczniowie nie tylko przyszli do szkoły w strojach w kropki, ale też namalowali na kartce symboliczną kropkę na znak poszukiwania i rozwoju swojego talentu. Uczniowie klas młodszych stworzyli kropkowe dzieła sztuki. Dzień Kropki uświadomił nam, że każdy z nas ma talent i może osiągnąć wiele– trzeba tylko w siebie uwierzyć.

        • BIATHLON DLA KAŻDEGO
          • BIATHLON DLA KAŻDEGO

          • 16 września w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej odbyły się zawody „Biathlon dla Każdego”. Organizatorem cyklu zawodów w kraju jest Polski Związek Biathlonu z siedzibą w Katowicach. Celem imprezy była: popularyzacja i upowszechnianie biathlonu; promowanie aktywnego spędzania czasu przez wszystkie grupy społeczne; promowanie wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu; promowanie wolontariatu sportowego. W zawodach wzięło udział 300 zawodników  z różnych gmin. Startowali w kategoriach: K1, K2, K3, M1, M2, M3, K OPEN, M OPEN. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Zosia Wojtarowicz, Bartosz Mól, Weronika Gucwa, Lena Damian, Filip Wojtarowicz, Krzysztof Niemas, Arkadiusz Święs, Karolina Gucwa. Zawodnicy musieli się zmagać nie tylko z długim dystansem biegowym, strzelaniem z karabinka laserowego, ale także z letnim upałem. Mimo ciężkich warunków uczestnikom dopisywał humor. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz upominki.

             

        • ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA
          • ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA

          • Światowy Dzień Sybiraka to polskie święto obchodzone corocznie 17 września w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę. Pierwszy Światowy Dzień Sybiraka odbył się w 2004 roku, a od 2013 ma status święta państwowego. W tym dniu nasze myśli i działania skoncentrowane są na upamiętnieniu tysięcy zesłańców na „nieludzką ziemię” oraz przypomnieniu okoliczności wkroczenia Armii Czerwonej na tereny Rzeczypospolitej Polskiej. 
            84. lata temu, 23 sierpnia 1939 r. III Rzesza zawarła z ZSRS pakt o nieagresji. Zgodnie z tajnym protokołem, będącym załącznikiem do oficjalnego dokumentu umowy, strony dokonały rozbioru terytoriów niezależnych państw: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii i Rumunii. W ten sposób IV rozbiór Polski stał się faktem, a dla polskich żołnierzy broniących się przed niemiecką agresją była to podwójna tragedia. Heroiczna walka na dwóch frontach była możliwa niewiele ponad miesiąc. Początkiem października 1939 r. wojna obronna dobiegła końca. Nasze ziemie przez kolejne lata znajdowały się pod okupacją niemiecką i sowiecką, a ludność poddawana była represjom. Dopiero po odzyskaniu przez Polskę suwerenności w roku 1989 możliwe było upamiętnienie ofiar sowieckiego reżimu. Naszym obowiązkiem jest przekazywać młodemu pokoleniu wiedzę historyczną na temat swojej ojczyzny, dbać o pamięć tych, którzy oddali za nią życie.
            W naszej szkole uczciliśmy pamięć rodaków zesłanych w głąb Związku Sowieckiego. Uczniowie wykonali okolicznościowe gazetki, a wychowawcy przeprowadzili pogadanki. 


             

        • PODRÓŻ KOLEJĄ PO WIEDZĘ
          • PODRÓŻ KOLEJĄ PO WIEDZĘ

          • Rok szkolny 2023/24 rozpoczął się 4 września uroczystą Mszą świętą odprawioną        w kościele parafialnym w Stróżach. Po niej społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, by wziąć udział w oficjalnej uroczystości powitania nowego roku szkolnego pod hasłem „Podróż koleją po wiedzę.” Po powitaniu przez Pana Dyrektora i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego z udziałem sztandaru szkoły, klasa siódma zaprosiła wszystkich zebranych na część artystyczną poświęconą 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Hasło „Był taki wrzesień” to nawiązanie do ważnych wydarzeń w historii naszego kraju i całego świata, ukazanie smutnego oblicza wojny i życia codziennego polskich dzieci pod okupacją niemiecką. „Jest taki wrzesień” to współczesne oblicze szkoły radosnej,  dającej możliwości wszechstronnego rozwoju uczniów, szkoły, która pamięta o swoich bohaterach, których postawa, zawsze będzie drogowskazem w nauce, pracy i służbie dla Ojczyzny i dla młodych pokoleń. Po części artystycznej Pan Dyrektor przedstawił zakres prac wykonanych w okresie wakacyjnym i podziękował wszystkim zaangażowanym, a także przekazał informacje organizacyjne. Następnie dał symboliczny sygnał do odjazdu pociągu pt. „Podróż koleją po wiedzę”.

        • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23
          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23

          • Nadszedł długo wyczekiwany dzień zakończenia roku szkolnego, który zwiastuje czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach nauki i pracy. Ten piękny dzień rozpoczął Dyrektor szkoły witając wszystkich zebranych. Po przemówieniu Dyrektora uroczyście wprowadzono sztandar  i odśpiewano hymn państwowy. Następnie uczniowie klas 1- 3 jadąc wakacyjnym pociągiem i śpiewając wakacyjne piosenki zaznaczyli, że zbliżają się wakacje. Następnie Dyrektor szkoły wręczył podziękowania pracownikom szkoły, a uczniom świadectwa i nagrody, po czym wszyscy udali się do swoich klas, aby pożegnać się z koleżankami, kolegami i wychowawcami. Dzisiaj możemy powiedzieć, że ten rok szkolny zakończył się satysfakcją uczniów, rodziców i nauczycieli.

        • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- CZERWIEC
          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- CZERWIEC

          • W czerwcu na lekcjach przedmiotowych wykorzystywaliśmy sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dzięki czemu zajęcia prowadzone były  w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Wykorzystanie sprzętów w praktycznym działaniu sprzyjało integracji i współtworzeniu kreatywnych projektów na lekcjach techniki, informatyki, biologii, języka angielskiego i zajęciach kreatywnych. Dzięki wykorzystaniu sprzętu nagłaśniającego udało nam się przeprowadzić Szkolny Konkurs Talentów w ramach obchodów Dnia Dziecka. Ponadto wykorzystując kamerę video i aparat fotograficzny udokumentowaliśmy przebieg tego święta, a także uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szkolnego oraz wycieczki szkolne: do Jasła i Krakowa. Pouczającą lekcją dla wszystkich przedszkolaków i uczniów klas I-III była również wizyta w remizie OSP w Wyskitnej.

        • POŻEGNANIE KLASY 8
          • POŻEGNANIE KLASY 8

          • Czas rozwinąć skrzydła…nauka to podróż, która trwa przez całe życie…

            22 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie klasy 8. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrali absolwenci, którzy w programie artystycznym wyrazili swoje podziękowania: Dyrekcji, Wychowawcom, Gronu Pedagogicznemu oraz Rodzicom za trud włożony w edukację i wychowanie. Kolejnym punktem uroczystości było pożegnanie absolwentów przez uczniów z klasy 6. Nie zabrakło chwili wzruszeń i łezki w oku. Następnie Pan Dyrektor wręczył rodzicom listy gratulacyjne, podziękowania za ich zaangażowanie w życie szkoły, a uczniom nagrody za wysokie wyniki w nauce. Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek. Absolwentom życzymy wspaniałych wakacji oraz owocnych sukcesów w dalszej edukacji. 

          • OGŁOSZENIE

          • OGŁOSZENIE

             

            22 czerwca o godz. 15:00

            w Szkole Podstawowej w Wyskitnej

            odbędzie się zakończenie roku szkolnego dla  klasy 8.

            23 czerwca o godz. 8:30

            w kościele w Stróżach

            odbędzie się uroczysta Msza św.

             na zakończenie roku szkolnego.

            Po Mszy św. o godz. 10:00 zakończenie roku

            dla klas 0 - 6

            w Szkole Podstawowej

             w Wyskitnej.

          • AKCJA "NAKRĘTECZKI DLA HANECZKI"

          • W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole prowadzona była zbiórka plastikowych nakrętek, z której dochód przeznaczony był na leczenie i rehabilitację małej Hani. Dzięki waszej życzliwości zebraliśmy bardzo dużo nakrętek.

            Rodzice małej Hani składają serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji charytatywnej i w ten sposób okazali swoje gorące i otwarte serca!

            Jednocześnie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek, które mogą pomóc potrzebującym i chorym dzieciom w dążeniu do sprawności i samodzielności.

          • Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka „Znamię! Znam je?”

          • W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole został zrealizowany Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka “Znamię! Znam je?” mający na celu podniesienie świadomości na temat czerniaka wśród uczniów. W klasie VIII pedagog szkolny przeprowadził zajęcia profilaktyczne, skupiające się na tej groźnej chorobie. Dodatkowo uczniowie otrzymał ulotki, które mogli zabrać do swoich domów i dzielić się ze swoimi rodzinami.

            Aby jeszcze skuteczniej dotrzeć do uczniów, na jednym szkolnym korytarzu została przygotowana gazetka, zawierająca najważniejsze informacje dotyczące czerniaka. Przez przystępne artykuły, ilustracje i statystyki, uczniowie mogli lepiej zrozumieć zagrożenia związane z tą chorobą, która może dotknąć każdego z nas.

            Głównym celem kampanii było upowszechnienie wiedzy na temat profilaktyki czerniaka wśród młodzieży. Poprzez edukację, chciano uświadomić uczniom zagrożenia związane z nadmiernym narażeniem na słońce i niewłaściwym opalaniem się. Uczniowie dowiedzieli się również o czynnikach ryzyka związanych z zachorowaniem na raka skóry, takich jak częste wystawianie skóry na promieniowanie UV, oparzenia słoneczne, czy korzystanie z solarium.

            Podczas zajęć profilaktycznych uczniowie mieli okazję zapoznać się z właściwymi prozdrowotnymi postawami i zachowaniami, które pomogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na czerniaka. Nauczyli się, jak prawidłowo chronić swoją skórę przed promieniowaniem UV poprzez stosowanie filtrów przeciwsłonecznych, noszenie ochronnej odzieży i unikanie intensywnego słońca w godzinach największego nasłonecznienia.

            Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka “Znamię! Znam je?” ma ważne znaczenie dla zdrowia i dobrostanu uczniów. Poprzez edukację i świadomość zagrożeń związanych z czerniakiem, młodzież zdobyła wiedzę, która pozwoli im podejmować odpowiednie środki ostrożności i dbać o swoje zdrowie skóry. Dzięki temu programowi, szkoła odegrała istotną rolę w budowaniu prozdrowotnych nawyków i promowaniu odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.

        • WYCIECZKA DO JASŁA
          • WYCIECZKA DO JASŁA

          • 16 czerwca najmłodsze dzieci naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Jasła. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie i warsztaty w Muzeum Lizaka. Następnie wszyscy udali się do sali zabaw „Czary Mary”, gdzie przyjemnie spędzili czas. Po wyczerpującej zabawie zjedli pizzę i lody. Zmęczeni i zadowoleni wrócili do domu.