Nasza szkoła kontynuuje akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek na rzecz małej Hani z Szalowej. Nakrętki będziemy zbierać cały rok. Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy już włączyli się do akcji i zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek oraz dostarczania ich do szkoły. Pamiętajcie, to dzięki Wam, pomaganie rośnie w siłę!
SZKOLNE ANDRZEJKI
23 listopada w szkole zapanowała wyjątkowa atmosfera, ponieważ wszystkie dzieci zarówno młodsze jak i starsze świętowały Andrzejki. Ten dzień był pełen radości, zabawy, magii i wróżb. Sala gimnastyczna została przemieniona w piękną kolorową salę balową. Były również tańce i konkursy przy muzyce rozrywkowej oraz czas na słodki poczęstunek. Uśmiechu i radości nie było końca i wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejną zabawę.
89
ZABAWA ANDRZEJKOWA
19 listopada w Remizie OSP w Wyskitnej odbyła się długo oczekiwana zabawa andrzejkowa zorganizowana przez radę Rodziców, Dyrekcję i Nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wyskitnej. Na tę okoliczność zostały przygotowane gorące dania, ciasta, ciasteczka i wiele innych pysznych przekąsek. Goście bawili się do białego rana przy dźwiękach miejscowego zespołu. Dochód z zabawy w całości został przeznaczony na cele szkoły. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, a w sposób szczególny pragniemy podziękować Paniom z KGW w Wyskitnej, Strażakom OSP w Wyskitnej, Pani Sołtys, Pani Halinie Wojtarowicz oraz wszystkim Rodzicom i Nauczycielom za pomoc, poświęcony czas i zaangażowanie.
2
STREFA KIBICA
Trwają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – Katar 2022, dlatego w naszej szkole zrobiło się biało – czerwono. To dziś wszyscy uczniowie o godz. 11:00 mieli możliwość obejrzeć mecz Argentyna – Arabia Saudyjska oraz kibicować swojej ulubionej drużynie piłkarskiej oraz przygotować się i rozgrzać swoje serca, bo za kilka godzin miał odbyć się mecz reprezentacji Polski. Atmosfera była bardzo gorąca, a naszym szkolnym kibicom towarzyszyły ogromne emocje. Trzymamy kciuki za reprezentację Polski.
21
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
"Życzliwym bądź dla innych
Serce swe innym okaż
Bądź dobry i cierpliwy
Pokaż, że Ty też kochasz
Życzliwość to cecha wspaniała
Przytulaj, pocieszaj we łzach
Daj z siebie człowieka innym
Śmiej się, śpiewaj i baw
Życzliwym bądź dla siebie
Nie oceniaj surowo
Wróci dobro do ciebie
Życzliwość odbierzesz z nagrodą"
(Autor: Agata Dziechciarczyk)
21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole był on obchodzony po raz pierwszy. Uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły ubrani na żółto, a na ich buziach gościł uśmiech. Dzień ten był pełen radości, życzliwości i wzruszeń, gdyż każdy mógł usłyszeć miłe słowo. Dzieci mogły swoje dobre życzenia zapisać na małych listeczkach, z których na koniec dnia powstało ogromne drzewo dobroci, koleżeństwa i życzliwości wobec siebie. To był wspaniały i niezapomniany dzień, a dobro i życzliwość pozostanie w naszych sercach na zawsze.
6
AKCJA CHARYTATYWNA
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej pod hasłem: „SZKOŁO POMÓŻ I TY”. Dzięki tej akcji pomogli 9 – letniej Patrycji Ryś. Dziewczynka urodziła się z wieloma chorobami wrodzonymi, padaczką, wadą serca, wadą wzroku i wieloma innymi schorzeniami. Uczniowie dzięki zakupionej cegiełce w kwocie 5 zł mogli pomóc dziewczynce w kosztownym leczeniu i rehabilitacji. Ponadto najbardziej zaangażowane szkoły, które dołożyły swoją cegiełkę pomocy dla Patrycji wezmą udział w konkursie pt. „LAPTOP DLA SZKÓŁ”, a tym samym mają szansę na wygranie nowoczesnego laptopa. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie, zrozumienie, dobre serce i wsparcie dla tej małej, potrzebującej dziewczynki.
DELEGACJA Z POCZTEM SZTANDAROWYM
11 listopada delegacja z pocztem sztandarowym z naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości, które odbyły się w Binczarowej. Na obchody złożyły się: Msza święta, złożenie kwiatów pod Krzyżem na Cmentarzu I Wojny Światowej i część artystyczna.
2
11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
„11 listopada, dziś zamyślić się wypada i pomyśleć o przeszłości oraz o niepodległości”. Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych dla Polaków. Przypomina ono o przełomowych dla Polski wydarzeniach oraz o tysiącach odważnych ludzi, którzy oddali swe życie za wolną Polskę. Dzisiaj symbolem ich męstwa i odwagi są cmentarne krzyże. 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” o godz. 11:11 wszyscy odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego, po którym uczniowie klas 4 – 8 zaprezentowali program artystyczny. Na koniec Pan Dyrektor Michał Potok wygłosił okolicznościowe przemówienie. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Sołtys Anna Poznańska.
W tym dniu również, zostały nagrane flmy: Hymn Polski oraz wiersz Władysława Bełzy pt. "Katechizm polskiego dziecka" w wykonaniu przedszkolaków. Zapraszamy do obejrzenia.
41
WYJŚCIE NA CMENTARZ WOJENNY UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA PAMIĘTA"
W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzili cmentarz wojenny w Stróżach z czasów I wojny światowej. Wszyscy wspólnie pomodlili się, złożyli kwiaty i zpalili znicze na grobach poległych żołnierzy. Wizyta na cmentarzu była dla wszystkich głębokim przeżyciem wprowadzającym w nastrój zadumy, ale także wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.
4
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- PAŹDZIERNIK
W ramach realizacji projektu Laboratoria Przyszłości w październiku uczniowie naszej szkoły wykorzystali sprzęt fotograficzny dla upamiętnienia ważnych wydarzeń w życiu szkoły. Były to m.in. uroczystość pasowania na ucznia, wycieczka szkolna do skansenu Karpacka Troja, sadzenie krokusów w ramach projektu „Krokus” czy udział w akcji promującej czytelnictwo „Przerwa na czytanie”.
Uczniowie klas I-III samodzielnie przygotowali oraz sfotografowali prace plastyczne w ramach ogólnopolskiego konkursu plastycznego. Natomiast uczniowie klasy V i VI wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości przygotowali filmy, w których pokazali jak na co dzień chronią środowisko najbliższej okolicy. Nagrania filmowe zostały zgłoszone do konkursu „Ja dla środowiska” zorganizowanego przez fundację Horyzont360 z siedzibą w Wielogłowach. Uczeń klasy VI Kamil Bąk zdobył II miejsce ww. konkursie. Kamera video posłużyła również do nagrania życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowanych przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Filipa Wojtarowicza.
W ramach lekcji języka angielskiego wykorzystując nagrania video uczniowie klasy III doskonalili umiejętność samodzielnego czytania tekstu na głos, a uczniowie klasy II śpiewania piosenki w języku angielskim.
#LaboratoriaPrzyszłości
4
Bezpłatny Kreator zdjęć do mLegitymacji
Bezpłatny Generator Zdjęć umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.
PIERWSZE ABECADŁO - WYPRAWKA CZYTELNICZA DLA PIERWSZAKA
Instytut Książki rozpoczął kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki, chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Nasza szkoła zaangażowana jest również w projekt. Pierwszoklasiści otrzymali książki i uczestniczyli już w pierwszych zajęciach rozwijających zainteresowania czytelnicze.
PRZERWA NA CZYTANIE
25 października uczniowie oddziału przedszkolnego i klas 1-8 wraz z Samorządem Uczniowskim i biblioteką szkolną wzięli udział w III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie czytali książki wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytano w salach lekcyjnych, na korytarzach oraz w bibliotece. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.
Zdjęcia zostały zrobione aparatem pochodzącym z zasobów programu Laboratoria Przyszłości.
44
PROJEKT KROKUS
Po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w realizację projektu Krokus, którego polskim koordynatorem jest Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie, a zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych tematyce Holocaustu oraz posadzili na terenie szkoły cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitając na wiosnę będą upamiętniać dzieci - ofiary Holocaustu.
8
WYCIECZKA
20 października uczniowie klas 4 - 8 szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce edukacyjnej. Pierwszym punktem zwiedzania był Skansen Archeologiczny "Karpacka Troja" w Trzcinicy, gdzie uczniowie zwiedzili grodzisko, park archeologiczny oraz uczestniczyli w warsztatach zdobienia ornamentyką słowiańską. W Żarnowcu zwiedzili park przy "Dworze Muzeum Marii Konopnickiej", a w Zręcinie zapalili znicz na grobie śp. Ignacego Łukasiewicza. Ostatnim punktem zwiedzania było "Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce". Po pysznym posiłku w restauracji Del Piero w Gorlicach, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domu.
55
PASOWANIE NA UCZNIA
„Ślubowania nadszedł czas,
uczniem będzie każdy z nas”.
13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich Rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt gminy Grybów – Pan Jacek Migacz, Kierownik Referatu Oświaty – Pani Maria Tarasek, Sołtys wsi Wyskitna – Pani Anna Poznańska, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Agata Gurba oraz Rodzice uczniów klasy pierwszej.
Wszystkich zebranych powitał Dyrektor szkoły – Pan Michał Potok. Uroczystość rozpoczął występ klas II i III. Starsi uczniowie życzyli pierwszakom wiele radości, sukcesów i obdarowali ich prezentami. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli krakowiaka, wykazali się wiedzą na temat ojczyzny oraz ruchu drogowego. Po zakończonej prezentacji wszystkie dzieci zasłużyły na to, aby włączyć je w poczet uczniów szkoły. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wyskitnej. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia oraz pierwsze legitymacje szkolne wręczone dzieciom przez Dyrektora szkoły.Naszym najmłodszym Uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.
32
KONKURS
Fundacja Horyzont360 z siedzibą w Wielogłowach zorganizowała konkurs „Ja dla środowiska” dla uczniów szkół podstawowych, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Zadaniem uczestników konkursu było nagranie i zmontowanie filmu, w którym pokażą jak na co dzień chronią środowisko najbliższej okolicy. Kamil Bąk, Ireneusz Gurba i Arkadiusz Święs z kl. VI oraz Filip Wojtarowicz z kl. V z pomocą rodziców podjęli się tego zadania i według własnego pomysłu nagrali filmy na konkurs.
Kamil Bąk zdobył II miejsce i otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe. Sukces Kamila cieszy, również dlatego, że jego film pokazuje piękną i wartą ochrony przyrodę Wyskitnej. Naszą miejscowość odwiedzają coraz liczniej turyści szukający ciszy, bliskiego kontaktu z naturą i zachwycających widoków. W filmie Kamil pokazał własne sposoby dbania o to, by najbliższe otoczenie zostało nieskażone i zachwycało swoim pięknem.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!6
Archiwum Aktualności