• WYJŚCIE NA CMENTARZ WOJENNY UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA PAMIĘTA"
          • WYJŚCIE NA CMENTARZ WOJENNY UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA PAMIĘTA"

          • W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzili cmentarz wojenny w Stróżach z czasów I wojny światowej. Wszyscy wspólnie pomodlili się, złożyli kwiaty i zpalili znicze na grobach poległych żołnierzy. Wizyta na cmentarzu była dla wszystkich głębokim przeżyciem wprowadzającym w nastrój zadumy, ale także wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

        • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- PAŹDZIERNIK
          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- PAŹDZIERNIK

          • W ramach realizacji projektu Laboratoria Przyszłości w październiku uczniowie naszej szkoły wykorzystali sprzęt fotograficzny dla upamiętnienia ważnych wydarzeń w życiu szkoły. Były to m.in. uroczystość pasowania na ucznia, wycieczka szkolna do skansenu Karpacka Troja, sadzenie krokusów w ramach projektu „Krokus” czy udział w akcji promującej czytelnictwo „Przerwa na czytanie”.

            Uczniowie klas I-III samodzielnie przygotowali oraz sfotografowali prace plastyczne w ramach ogólnopolskiego konkursu plastycznego. Natomiast uczniowie klasy V i VI wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości przygotowali filmy, w których pokazali jak na co dzień chronią środowisko najbliższej okolicy. Nagrania filmowe zostały zgłoszone do konkursu „Ja dla środowiska” zorganizowanego przez fundację Horyzont360 z siedzibą w Wielogłowach. Uczeń klasy VI Kamil Bąk zdobył II miejsce ww. konkursie. Kamera video posłużyła również do nagrania życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowanych przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Filipa Wojtarowicza.

            W ramach lekcji języka angielskiego  wykorzystując nagrania video uczniowie klasy III doskonalili umiejętność samodzielnego czytania tekstu na głos, a uczniowie klasy II śpiewania piosenki w języku angielskim.

            #LaboratoriaPrzyszłości

        • PIERWSZE ABECADŁO - WYPRAWKA CZYTELNICZA DLA PIERWSZAKA
          • PIERWSZE ABECADŁO - WYPRAWKA CZYTELNICZA DLA PIERWSZAKA

          • Instytut Książki rozpoczął kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki, chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Nasza szkoła zaangażowana jest również w projekt. Pierwszoklasiści otrzymali książki i uczestniczyli już w pierwszych zajęciach rozwijających zainteresowania czytelnicze.

        • PRZERWA NA CZYTANIE
          • PRZERWA NA CZYTANIE

          •  

            25 października uczniowie oddziału przedszkolnego i klas 1-8 wraz z Samorządem Uczniowskim i biblioteką szkolną wzięli udział w III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie czytali książki wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytano w salach lekcyjnych, na korytarzach oraz w bibliotece. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.

            Zdjęcia zostały zrobione aparatem pochodzącym z zasobów programu Laboratoria  Przyszłości.

        • PROJEKT KROKUS
          • PROJEKT KROKUS

          • Po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w realizację projektu Krokus, którego polskim koordynatorem jest Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie, a  zainicjowanego przez Holocaust  Education Trust Ireland. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych tematyce Holocaustu oraz posadzili na terenie szkoły cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitając na wiosnę będą upamiętniać dzieci - ofiary Holocaustu.

        • WYCIECZKA
          • WYCIECZKA

          • 20 października uczniowie klas 4 - 8 szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce edukacyjnej. Pierwszym punktem zwiedzania był Skansen Archeologiczny "Karpacka Troja" w Trzcinicy, gdzie uczniowie zwiedzili grodzisko, park archeologiczny oraz uczestniczyli w warsztatach zdobienia ornamentyką słowiańską. W Żarnowcu zwiedzili park przy "Dworze Muzeum Marii Konopnickiej", a w Zręcinie zapalili znicz na grobie śp. Ignacego Łukasiewicza. Ostatnim punktem zwiedzania było "Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce". Po pysznym posiłku w restauracji Del Piero w Gorlicach, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domu.

        • PASOWANIE NA UCZNIA
          • PASOWANIE NA UCZNIA

          •  

             

            „Ślubowania nadszedł czas,

            uczniem będzie każdy z nas”.

             

            13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich Rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt gminy Grybów – Pan Jacek Migacz, Kierownik Referatu Oświaty – Pani Maria Tarasek, Sołtys wsi Wyskitna – Pani Anna Poznańska, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Agata Gurba oraz Rodzice uczniów klasy pierwszej.
            Wszystkich zebranych powitał Dyrektor szkoły – Pan Michał Potok. Uroczystość rozpoczął występ klas II i III. Starsi uczniowie życzyli pierwszakom wiele radości, sukcesów i obdarowali ich prezentami. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli krakowiaka, wykazali się wiedzą na temat ojczyzny oraz ruchu drogowego. Po zakończonej prezentacji wszystkie dzieci zasłużyły na to, aby włączyć je w poczet uczniów szkoły. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej  im. Marii Konopnickiej w Wyskitnej. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia oraz pierwsze legitymacje szkolne wręczone dzieciom przez Dyrektora szkoły.

            Naszym najmłodszym Uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

        • KONKURS
          • KONKURS

          • Fundacja Horyzont360 z siedzibą w Wielogłowach zorganizowała konkurs „Ja dla środowiska” dla uczniów szkół podstawowych, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Zadaniem uczestników konkursu było nagranie i zmontowanie filmu, w którym pokażą jak na co dzień chronią środowisko najbliższej okolicy. Kamil Bąk, Ireneusz Gurba i Arkadiusz Święs z kl. VI oraz Filip Wojtarowicz z kl. V z pomocą rodziców podjęli się tego zadania i według własnego pomysłu nagrali filmy na konkurs.
            Kamil Bąk zdobył II miejsce i otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe. Sukces Kamila cieszy, również dlatego, że jego film pokazuje piękną i wartą ochrony przyrodę Wyskitnej. Naszą miejscowość odwiedzają coraz liczniej  turyści szukający ciszy, bliskiego kontaktu z naturą i zachwycających widoków. W filmie Kamil pokazał własne sposoby dbania o to, by najbliższe otoczenie zostało nieskażone i zachwycało swoim pięknem.
            Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

        • UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM
          • UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

          • W pierwszym tygodniu października uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. Na zajęciach świetlicowych zaprojektowali etykiety dla wybranego smaku soku Frutuś. Celem konkursu jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci oraz budowanie relacji prospołecznych poprzez pracę zespołową. Poniżej znajduje się galeria ze zdjęciami, które wykonano aparatem pochodzącym z zasobów programu Laboratoria Przyszłości.

          • NOC NAUKOWCÓW

          • 30 września uczniowie klas IV – VIII wraz z wychowawcami wybrali się na Noc Naukowców  do Nowego Sącza. Już po raz szesnasty w całej Małopolsce obchodzono święto nauki. Celem tego przedsięwzięcia była promocja oraz popularyzacja nauki i osiągnięć europejskich uczonych w społeczeństwie. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych i pokazach naukowych. W grupach wykonali piękne makiety przedstawiające domy. Zobaczyli również jak się obsługuje drukarkę 3D i sami stworzyli wiele ciekawych rzeczy. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni zapału i chęci, by rozwijać i poszerzać dotychczasowe umiejętności.

        • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- WRZESIEŃ
          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- WRZESIEŃ

          • We wrześniu realizację zadań związanych z udziałem w programie „Laboratoria przyszłości” rozpoczęliśmy od zapoznania uczniów klas starszych z zakupionym sprzętem i zasadami jego obsługi.  Uczniowie za pomocą aparatu fotograficznego i kamery video uwiecznili na zdjęciach i nagraniach filmowych odbywające się we wrześniu wydarzenia szkolne: uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, spotkanie z pielęgniarką w ramach „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”, przedstawienie kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, wybory do Samorządu  a także Dzień Chłopaka. Sprzęt został również wykorzystany podczas zajęć rozwijających kreatywność w klasie VI i VIII. Na zajęciach kształtujących kreatywność uczniowie z klasy V po raz pierwszy wykorzystali klocki Lego pochodzące z zasobów programu Laboratoria Przyszłości. Zestaw klocków Lego Education Spike pochodzący z zasobów programu Laboratoria Przyszłości posłużył do tworzenia konstrukcji w ramach zajęć rozwijających kreatywność w klasie V. Dzięki klockom uczniowie mieli okazję rozwijać swoją wyobraźnię, planować i eksperymentować. Ponadto klasa V w ramach zajęć biologii  stworzyła makietę komórki roślinnej. Efekt swojej pracy uczniowie uwiecznili na samodzielnie wykonanych zdjęciach.

            #LaboratoriaPrzyszłości

        • DZIEŃ CHŁOPAKA
          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • W piątek 30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Zarówno uczniowie jak i uczennice założyli muszki i krawaty. Dzięki temu nie byli w tym dniu pytani na lekcjach na ocenę. Po złożeniu życzeń swoim kolegom, uczennice wręczyły chłopcom z klas starszych prezent- bon na brak zadania. Uczeń będzie mógł wykorzystać bon jednorazowo w terminie do 14 października 2022 r. Była to też okazja do zrobienia wspólnych zdjęć, które można oglądnąć w galerii poniżej. Zdjęcia wykonano aparatem pochodzącym z zasobów programu Laboratoria Przyszłości.

            #LaboratoriaPrzyszłości

          • LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI - WYKORZYSTANIE KLOCKÓW LEGO NA ZAJĘCIACH KSZTAŁTUJĄCYCH KREATYWNOŚĆ

          • Na zajęciach kształtujących kreatywność uczniowie z klasy V po raz pierwszy wykorzystali klocki Lego pochodzące z zasobów programu Laboratoria Przyszłości. Zestaw klocków Lego Education Spike to idealny zestaw konstrukcyjny dla dzieci, dający możliwość logicznego myślenia, planowania, umiejętności odtwarzania, eksperymentowania, a także rozwijania wyobraźni.

        • WYPRAWKI DLA UCZNIÓW
          • WYPRAWKI DLA UCZNIÓW

          • Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża jak co roku we wrześniu prowadzi akcję „Wyprawka dla Żaka”. Są to plecaki wyposażone  w przybory szkolne dla dzieci z Polski, a w tym roku także i Ukrainy. W naszej szkole wyprawki otrzymali uczniowie z klas I – III, a wręczył je Dyrektor szkoły Pan Michał Potok. Otrzymane prezenty sprawiły dzieciom ogromną radość. Serdecznie dziękujemy Organizatorom za przekazanie plecaków i wyprawek dla dzieci.

            Podczas rozdawania uczniom plecaków i wyprawek szkolnych korzystano z aparatu fotograficznego pochodzącego z zasobów Laboratoriów Przyszłości.

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • Nasza szkoła w roku szkolnym 2022/23 przystąpiła do programu rządowego LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Program jest inicjatywą inwestycyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów oraz stworzenie nowoczesnej szkoły, w której uczniowie będą mogli zdobywać wiedzę i umiejętności w sposób, ciekawy, atrakcyjny i nowoczesny. Dzięki inicjatywie będą mogli także odkrywać talenty i rozwijać swoje zainteresowania.

            Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

        • INFORMACJA O KONKURSACH
          • INFORMACJA O KONKURSACH

          • Szanowni Państwo, 

            SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału w TRZECH  ogólnopolskich KONKURSACH!!!

            Konkursy skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 18 lat.

            Każdy uczestnik (dziecko/młodzież) wykonuje tylko jedną pracę w ramach wybranego konkursu

            wiec…jak tylko da radę…to wykonuje na oddzielnych kartkach A4 trzy prace plastyczne o tematyce: PAŁACU, LIZAKA i RYBKI w dowolnej technice płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych, komputerowych, przestrzennych, z artykułów spożywczych).

            W sumie każdy UCZESTNIK konkursów może otrzymać: 3 DYPLOMY i 3 BILETY WSTĘPU

            … a Opiekunowie prac nadesłanych Pocztą Tradycyjną otrzymają:   3 Podziękowania

            Ponadto w trzech kategoriach wiekowych w każdym z konkursów zostanie przyznana atrakcyjna NAGRODA GŁÓWNA

            Zachęcamy do udziału w kilku trwających jednocześnie konkursach plastycznych ogłoszonych przez organizatora z zachowaniem oddzielnego sposobu nadsyłania.

            Każda placówka może przysłać nieograniczoną liczbę prac  i każda praca będzie oceniana indywidualnie!

            Malujemy-rysujemy prace plastyczne:

            „Mój Pałac Marzeń” – dla HISTORYCZNY PARK ROZRYWKI Gorlice (termin do 14.01.2023r.)

            „Mój wymarzony Lizak” – dla MUZEUM LIZAKA Jasło      (termin do 18.02.2023r.)

            „Moja wymarzona Złota Rybka” - dla MUZEUM  ZŁOTEJ RYBKI Krzemienna (termin do 04.03.2023r.)

            Szczegóły i wymogi formalne w Regulaminach konkursów oddzielnie dla PAŁACU, LIZAKA i RYBKI (w załączeniu).

            Serdecznie zachęcamy!!!

            http://www.uschabinskiej.pl

            Telefon w sprawie konkursu:  510 925 000
            E-mail w sprawie konkursu: konkurs@uschabinskiej.pl 

             

        • WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
          • WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • W czwartek 22 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z klas I-VIII w tajnym głosowaniu oddali głosy na wybranych przez siebie kandydatów. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja złożona z przedstawicieli klasy IV i V. Po podliczeniu głosów ogłoszono wyniki wyborów, które przedstawiają się następująco:

            Przewodniczący:  Filip Wojtarowicz - klasa V

            Zastępca przewodniczącego:  Zuzanna Mól - klasa VIII

            Sekretarz: Igor Mól - klasa V

            Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym została p. Karolina Paluch.