• W niedzielę 14 stycznia w remizie OSP w Wyskitnej odbyło się świąteczne spotkanie kolędowe. Uczniowie naszej szkoły przedstawili piękne Jasełka, w których zaprezentowali sceny od Zwiastowania do Cudu Bożego Narodzenia. Dzieci zachwyciły publiczność również tańcem i piękną recytacją poezji polskich poetów, przy dźwiękach kolędy „Cicha noc”. Licznie zgromadzona publiczność włączyła się w śpiew tradycyjnych polskich kolęd. Na koniec wspólnego kolędo
    • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wyskitnej
        • SPOTKANIE OPŁATKOWE KLAS 4 - 7
          • SPOTKANIE OPŁATKOWE KLAS 4 - 7

            Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w klasach 4 – 7 odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów, wychowawców oraz zaproszonych nauczycieli. Uczestnicy złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem, spożyli skromny posiłek i wysłuchali kolęd, które wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat.

        • BOMBKA Z MEMMINGEN
          • BOMBKA Z MEMMINGEN

            W ramach realizacji projektu „Bombka z Memmingen” zorganizowanego przez BohaterOn – włącz historię, IPN i Polskie Radio Olsztyn, uczniowie klas 4 – 7 poznali historię losów Aureliusza Dembińskiego, 16 – letniego uczestnika Powstania Warszawskiego, a następnie więźnia obozu jenieckiego Stalag VII B Memmingen. Po zakończeniu słuchowiska wykonali papierowe bombki, które ozdobiły szkolną choinkę. Dlaczego bombka? Bo taką ozdobę wykonał Aureliusz w obozie jenieckim w wigilię 24 grudnia 1944 r. Po wojnie bohater ułożył sobie życie za granicą, a mała papierowa bombka już na zawsze pozostała pamiątką obozowego życia.

        • WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI
          • WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI

            W dniu 14 grudnia uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w wycieczce do kopalni soli w Bochni, która była niesamowitym doświadczeniem i żywą lekcją historii. Trasa turystyczna pozwoliła odkryć niesamowity świat podziemnych solnych komór, a Ekspozycja Multimedialna zabrała uczniów w podróż przez historię kopalni i miasta Bochnia, a zarazem historię Polski. Na kilka godzin można było przenieść się w czasie i poznać szczegóły związane z wydobyciem soli kamiennej, funkcjonowaniem kopalni, faktami historycznymi i wątkami legendarnymi. Część trasy uczniowie pokonali górniczą windą, kolejką, część przepłynęli łodzią, a na końcu trafili do Komory Ważyn, gdzie mogli się posilić i zagrać w piłkę. Wspaniały i pełen humoru pan przewodnik dopingował uczniów na trasie, którzy pokonując pieszo kolejne zakamarki i solne korytarze mogli wykazać się wiedzą. Największe wrażenie wywarła na wszystkich kaplica św.

        • WIZYTA ZAWODOZNAWCZA W COCA -COLI
          • WIZYTA ZAWODOZNAWCZA W COCA -COLI

            Uczniowie klas 4-7 mieli okazję uczestniczyć w wizycie zawodoznawczej w jednym z największych zakładów produkcyjnych Coca-Cola HBC Polska w Staniątkach, który 25 czerwca b.r. obchodził trzydziestolecie powstania. Na wejściu powitał wszystkich w atmosferze pełnej energii i zaangażowania w pracę, pan Marek, który na moment stał się przewodnikiem po zakładzie. Wizyta rozpoczęła się w sali konferencyjnej, w której uczniowie obejrzeli film na temat historii najpopularniejszego napoju na świecie. W trakcie pogadanki dowiedzieli się jak ogromnym przedsięwzięciem jest prowadzenie tak dużego zakładu produkcyjnego oraz jak istotną rolę odgrywa technologia w procesie produkcji, zapewniając zachowanie ciągłości jakości i smaku napojów. Najbardziej fascynujące było zwiedzanie linii produkcyjnej, gdzie mogli zobaczyć skomplikowany proces tworzenia produktu, jakim jest butelka coca-coli. Kolejne etapy

        • WYNIKI KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH
          • WYNIKI KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH

            W listopadzie zostały rozstrzygnięte konkursy biblioteczne zorganizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Celem konkursów było rozwijanie wyobraźni twórczej uczniów poprzez sporządzenie ilustracji do wybranych utworów J. Brzechwy oraz wykonanie sowy bibliotecznej przestrzennej. Spośród wszystkich prac komisja podjęła następującą decyzję:

        • MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWO NA LODOWISKU W BIAŁEJ NIŻNEJ
          • MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWO NA LODOWISKU W BIAŁEJ NIŻNEJ

            W dniu 8 grudnia grupa uczniów z klas 4 -7 naszej szkoły udała się na Lodowisko w Białej Niżnej. Jazdę na łyżwach umilała muzyka i animatorzy, którzy zachęcali do wspólnych zdjęć z Misiem Mikołajem oraz udziału w konkursie piosenek. Pobyt na lodowisku był okazją do doskonalenia umiejętności jazdy na łyżwach. Niektórzy uczyli się pierwszych kroków na lodzie, a inni wykazali się zaawansowanymi technikami jazdy. Dla wszystkich była to okazja do wspólnej zabawy, integracji i aktywności fizycznej. Pobyt uczniów na lodowisku ufundował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie. Dziękujemy!

        • MIKOŁAJKI
          • MIKOŁAJKI

            W środę 6 grudnia obchodziliśmy mikołajki. Czas oczekiwania na przybycie Świętego Mikołaja wypełniły najmłodszym dzieciom tańce, konkursy i zabawy w towarzystwie Elfów i Pani Mikołajowej. Święty Mikołaj obdarował wszystkich pięknymi prezentami. Na koniec spotkania każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i Elfami. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w sercach i pamięci dzieci. Po tych miłych przeżyciach Mikołaj wyruszył w dalszą podróż, ale z pewnością wróci do nas za rok. Serdecznie dziękujemy animatorkom z #Portafortuna za wspaniałą zabawę.

        • SPOTKANIE OPŁATKOWE SENIORÓW
          • SPOTKANIE OPŁATKOWE SENIORÓW

            2 grudnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyskitnej odbyło się spotkanie opłatkowe dla Seniorów, które zorganizowała radna gminy Grybów i sołtys wsi, pani Anna Poznańska we współpracy z wójtem gminy, panem Jackiem Migaczem, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Grybowie, Ochotniczą Strażą Pożarną w Wyskitnej oraz Kołem Gospodyń Wiejskich z Wyskitnej. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas 4-7 naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli. Nad przebiegiem uroczystości czuwał dyrektor szkoły, pan Michał Potok. Hasłem przewodnim spotkania Seniorów był „Pociąg do przeszłości”, który pędząc przez kolejne stacje symbolicznie nawiązywał do poszczególnych etapów życia człowieka. Podczas występów uczniowie zaprezentowali piękne tańce i piosenki, a w finale skecz pt. „W kolejce do doktora”. Do wspólnej zabawy zaproszono chętnych Seniorów, którzy wykazali się umiejętnościami przydatnymi w codzien

        • PROJEKT KROKUS
          • PROJEKT KROKUS

            Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w międzynarodowym projekcie realizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja, które jest polskim koordynatorem Projektu Krokus zainicjowanym przez Holocaust Education Trust Ireland. W ramach tej inicjatywy uczniowie klas 4 – 7 zasadzili przy szkole cebulki żółtych krokusów, które zakwitając na wiosnę będą upamiętniać dzieci – ofiary zbrodniczego systemu Trzeciej Rzeszy Niemieckiej. Podczas lekcji historii uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem martyrologii narodu żydowskiego. Uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau. Ta poruszająca żywa lekcja historii była też okazją do podjęcia tematyki dotyczącej postaw nietolerancji, dyskryminacji, czy wykluczenia.

        • KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA
          • KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA

            „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

            /Janusz Korczak/

            20 listopada 1989 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła „Konwencję o prawach dziecka”, która ma za zadanie chronić dzieci oraz zapewniać właściwe warunki do życia i rozwoju. Z tej okazji uczniowie klas 4 – 7 wzięli udział w zajęciach poświęconych prawom dziecka. W klasach odbyły się pogadanki, a na korytarzu szkolnym wyeksponowano najważniejsze prawa dzieci, by na co dzień, a nie tylko od święta pamiętać o ich ważnym przesłaniu.

        • ZABAWA ANDRZEJKOWA
          • ZABAWA ANDRZEJKOWA

            W środę 22 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. Przed południem parkietem tanecznym zawładnęły przedszkolaki i uczniowie z klas 1 – 3. Tańce, konkursy oraz wróżby andrzejkowe sprawiły najmłodszym ogromną radość. Miłą niespodzianką był poczęstunek, o który zadbali nasi rodzice. Po południu na parkiet wkroczyli starsi uczniowie. Oni również spędzili czas na tańcach, wróżbach i poczęstunku. Zabawa andrzejkowa była doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych. Dziękujemy Mamom z Rady Rodziców za organizację poczęstunku.

        • PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA - KONKURS
          • PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA - KONKURS

            ”Piękna nasza Polska cała” – pod takim hasłem odbył się w szkole konkurs plastyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W konkursie wzięli udział wszyscy chętni uczniowie, a największe zainteresowanie wzbudził wśród uczniów klas 1 – 3. Prace zostały zaprezentowane na wystawie z okazji Święta Niepodległości. Komisja wnikliwie oceniła poziom merytoryczny i artystyczny prac oraz wybrała zwycięzców.

        • WYJAZD DO KINA
          • WYJAZD DO KINA

            W piątek 17 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1 – 3 udały się do kina w Grybowie na film pt. „Psi patrol”. Wszystkim bardzo spodobały się nowe przygody bohaterów. Psi patrol zdobył magiczną moc i ocalił miasto przed zagładą. Wyjazd do kina był również wspaniałą okazją do integracji zespołów klasowych.

        • 11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
          • 11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

            W piątek 10 listopada uczciliśmy 105. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas 1 – 3 wraz z wychowawczyniami. Swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście: Pan Antoni Poręba – radny Powiatu, Pani Anna Poznańska – radna i Sołtys oraz Pani Agata Gurba – Przewodnicząca Rady Rodziców. Uroczystość miała charakter spotkania świątecznego u babci i dziadka, którzy opowiedzieli wnukom o tym, jak Polska odzyskała niepodległość po 123. latach zaborów. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki o Ojczyźnie. Wszyscy odśpiewali Rotę i Hymn Polski, tym samym wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Na koniec babcia i dziadek poczęstowali zebranych świątecznym ciastem. Dziękujemy wszystkim za obecność.

        • PASOWANIE NA CZYTELNIKA
          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

            W środę 8 listopada uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Złożyli też uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek młodzi czytelnicy zostali odpytani ze znajomości literatury dziecięcej. Wszyscy zdali egzamin śpiewająco i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać z naszej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia nowo pasowani czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Herb Polski
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 02.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych